Τα αποτελέσματα των αγώνων της 28ης αγωνιστικής:

ΟΦΗ: Σαχσανίδης, Βερόν Γαλανόπουλος, Κάλαϊτζίτς, Γεωργίου, Σόουζα, Μπούρμπος, Ζόρντι Λόπες, Σίσιτς, Παπουλής, Μάντζιος.

Παναιτωλικός: Τζενάμο, Σιόντης, Ντολεζάι, Εντζεγκέλε, Γκόλιας, Μητρόπουλος, Παλαιολόγος, Ακαλέ, Θεοδψρίφης, Καμαρά, Χαριστέας.

Διαιτητής: Αρετόπουλος. Βοηθοί: Δημητριάδης, Δημόπουλος.

Καρέ-καρέ:

Τέλος του αγώνα.

46' Σέντρα στο 2ο ημίχρονο.

Ημίχρονο.

30' ΓΚΟΛ: Ο Κάλαϊτζιτς εκτελεί το φάουλ, η μπάλα κοντράρει στο τείχος και καταλήγει στα δίχτυα του Τζενάμο.

1' Σέντρα στον αγώνα

Δόξα Δράμας - Εργοτέλης 1-1

Δόξα Δράμας: Δαύκος, Γκαρακλίδης, Ρούτσης, Καπέλ, Λίμα, Σικαλιάς, Παπαδόπουλος, Ψυχογυιός, Αμπουμπακάρι, Ουέλινγκτον , Σοϊλέδης.

Εργοτέλης: Πίρσον, Σασιασβίλι, Χίμπλιγκερ, Τζανακάκης, Σίλβα Τζούνιορ, Χαντί, Σαρρής, Κατσικοκέρης, Κουτσιανικούλης, Ολίσε, Φραγκουλάκης.

Διαιτητής: Ντίτσιος. Βοηθοί: Ποντίκης, Ελευθερίου.

Καρέ-καρέ:

Ημίχρονο.

40' ΓΚΟΛ: Ο Σοϊλέδης με κοντινό πλασέ, ισοφαρίζει για την ομάδα της Δράμας.

23' ΓΚΟΛ: Ο Εργοτέλης με όμορφη λόμπα του Φραγκουλάκη ανοίγει το σκορ στο Καυτανζόγλειο.

Ατρόμητος - ΠΑΟΚ 0-0

Ατρόμητος: Ιτάνζ, Νάστος, Ζουέλα, Ιγκλέσιας, Φυτανίδης, Γιαννούλης, Δημούτσος, Τάτος, Πίτου Γκαρσία, Μπρίτο, Μήτρογλου.

ΠΑΟΚ: Χαλκιάς, Σταφυλίδης, Τσιρίλο, Μαλεζάς, Σνάουτσνερ, Λάζαρ, Πάμπλο Γκαρσία, Λίνο, Φωτάκης, Αθανασιάδης, Σαλιπιγγίδης.

Διαιτητής: Κωνσταντινέας. Βοηθοί: Ευθυμιάδης, Φραγκιαδάκης.

Καρέ-καρέ:

Ημίχρονο.

37' Κόκκινη κάρτα στον Φωτάκη. Με 10 παίκτες συνεχίζει ο ΠΑΟΚ.

Παναθηναϊκός - Πανιώνιος 3-0

Παναθηναϊκός: Καπίνο, Βύντρα, Μπουμσόνγκ, Καντέ, Μαρίνος, Σιμάο, Κατσουράνης, Κουίνσι, Ζέκα, Κλέιτον, Χριστοδουλόπουλος.

Πανιώνιος: Σιδεράκης, Όμο, Μενδρινός, Κούρος, Σάμαρης, Σιόβας, Ντιμπαλά, Κούρντι, Σκέμπρι, Πιέρ, Αντούνες.

Διαιτητής: Γιάχος. Βοηθοί: Καρσιώτης, Σταθόπουλος.

Καρέ-καρέ:

88' ΓΚΟΛ: Ο Καραγκούνης δίνει και πάλι μισό γκολ στον Πετρόπουλο και αυτός δεν δυσκολεύεται να κάνει το 3-0.

84' ΓΚΟΛ: Ο Πετρόπουλος με κοντινό πλασέ κάνει το 2-0 για τον ΠΑΟ.

47' ΓΚΟΛ: Ο Χριστοδουλόπουλος δίνει νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο το προβάδισμα στον Παναθηναϊκό.

Ημίχρονο.

Άρης - Αστέρας Τρίπολης 0-1 (ΔΙΑΚΟΠΗ)

Άρης: Βελλίδης, Νέτο, Παπαζαχαρίας, Μίσελ, Φατί, Καζναφέρης, Σανκαρέ, Λαζαρίδης, Τριανταφυλλάκος, Ούμπιδες, Καστίγιο.

Αστέρας Τρίπολης: Μπαντής, Τσαμπούρης, Πιπίνης, Πουλίδο, Ουσέρο, Ναβάρο, Ράγιος, Αλβάρες, Φορμίκα, Μπρέσκα, Φρανκού.

Διαιτητή: Τριτσώνης. Βοηθοί: Αλεξέας, Κουρμπυλιά.

Καρέ-καρέ:

Ο διαιτητής Τριτσώνης πήρε την απόφαση να διακόψει οριστικά το ματς, λόγω μεγάλης καθυστέρησης στην εκκένωση της θύρας 2.

Το παιχνίδι θα συνεχιστεί όταν εκκενωθεί η θύρα 2 που βρίσκεται πίσω από την επόπτη γραμμών που τραυματίστηκε.

44' Αντικείμενο χτυπάει την επόπτη γραμμών, Καρμπυλιά, στην κοιλιά και το παιχνίδι διακόπτεται προσωρινά.

35' ΓΚΟΛ: Ο Αστέρας Τρίπολης ανοίγει το σκορ με τον Ράγιος ο οποιος εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας του Άρη και πλάσαρε εύστοχα τον Βελλίδη.

ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΚ 2-1

ΠΑΣ Γιάννινα: Κηπουρός, Πάντος, Βάντερσον, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Κυριάκος, Ντε Βινσέντι, Μπεσέρα, Γεωργίου, Ζαμπρέλα, Βίλα.

ΑΕΚ: Κωνσταντόπουλος, Κοντοές, Μπουγαΐδης, Γεωργέας, Καράμπελας, Καφές, Βάργκας, Λαγός, Λεονάρντο, Κλωναρίδης, Μπέλεκ.

Διαιτητής: Σελίμος. Βοηθοί: Τρύφων, Σταματόγλου.

Καρέ-καρέ:

84' ΓΚΟΛ: Ο Κυριάκος εκμεταλλεύεται το λάθος του Μπουγαΐδη και κάνει το 2-1 για τον ΠΑΣ με σουτ από το ύψος της περιοχής.

81' ΓΚΟΛ: Ο Βάντερσον με αυτογκόλ, ισοφαρίζει για την ΑΕΚ.

58' ΓΚΟΛ: Ο Μπεσέρα με σουτ από το ύψος της περιοχής νικάει τον Κωνσταντόπουλος και ανοίγει το σκορ για τον ΠΑΣ.

Ημίχρονο.

Ολυμπιακός - Κέρκυρα 0-1

Ολυμπιακός: Μέγερι, Μανιάτης, Μαρκάνο, Μέλμπεργκ, Μοδέστο, Χολέβας, Ορμπάιθ, Φουστέρ, Αμπντούν, Τζεμπούρ, Μιραλάς.

Κέρκυρα: Αναστασόπουλος, Βέντσελ, Καλατζής, Μίχος, Αγρίτης, Μαϊστόροβιτς, Κοντοδήμος, Οσμάν, Τσίγκας, Ηλιάδης, Ιωάννου.

Διαιτητής: Ζαχαριάδης. Βοηθοί: Κωστάρας, Γεωργιάδης.

Καρέ-καρέ:

80' ΓΚΟΛ: Ο Ιωαννού με σουτ από το ύψος της περιοχής ανοίγει το σκορ για την Κέρκυρα.