Manos Manos Κυριακή, 25 Μαρτίου 2012
Αθλητικά
+ + -

«Απόβαση» στο νησί των Φαιάκων

Καταιγιστικός ήταν ο ΠΑΟΚ στο νησί των Φαιάκων απέναντι στην Κέρκυρα. Η ομάδα του Λάζλο Μπόλονι, ο οποίος παρακολούθησε από την εξέδρα το δεύτερο ημίχρονο, συνέτριψε με 4-0 τους γηπεδούχους και επέστρεψε και πάλι στην 4η θέση της βαθμολογίας. Ο «δικέφαλος» έδειξε από νωρίς τις διαθέσεις του όταν ο Πάμπλο Γκαρσία πέτυχε το γκολ της αγωνιστικής. Ο Ουρουγουανός μέσος με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έστειλε την μπάλα στο δεξί «Γ» της εστίας του Μάριο Γκαλίνοβιτς κάνοντας το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν τον ρυθμό τους σε όλη την διάρκεια του αγώνα και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων τα πράγματα απλουστεύτηκαν όταν ο Αθανασιάδης με ωραίο πλασέ στη κίνηση διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Ο ΠΑΟΚ βγήκε από τα αποδυτήρια για το δεύτερο ημίχρονο με τις ίδιες «άγριες» διαθέσεις, χωρίς όμως να έχει στον πάγκο του τον προπονητή του. Ο Λάζλο Μπόλονι είχε ένα επεισόδιο στη φισούνα των αποδυτηρίων με αποτέλεσμα ο διαιτητής να τον αποβάλει και να τον στείλει στην εξέδρα.

Μόλις 9 λεπτά μετά την σέντρα στην επανάληψη ο Γιάννου έδωσε ασίστ στον κορυφαίο του γηπέδου, Κοστίν Λαζάρ και ο Ρουμάνος με ιδανικό πλασέ έγραψε το 3-0. Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε και πάλι από τον Λαζάρ έπειτα από συνεργασία με τον Γιάννου.