Manos Manos Σάββατο, 10 Μαρτίου 2012
Αθλητικά
+ + -

ΠΑΟΚ - Αστέρας Τρίπολης 1-3 (Ημίχρονο)

Ημίχρονο στο γήπεδο της Τούμπας και ο Αστέρας Τρίπολης προηγείται του ΠΑΟΚ με 3-1. Οι φιλοξενούμενοι έχουν πετύχει τον απόλυτο αιφνιδιασμό απέναντι στον "δικέφαλο" και εκμεταλευόμενοι τα πολλά κενά στην άμυνα της ομάδας του Λάζλο Μπόλονι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 3-0 στο πρώτα 17 λεπτά της αναμέτρησης.

Η Τούμπα "πάγωσε" νωρίς όταν μόλις στο 2' ο Περόνε βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ και με πλασέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Σάκη Τσιώλη. Στο 11' ο Ναβάρο έπειτα από ωραία συνεργασία με τον Ροτζέριο με εξαιρετικό σουτ έστειλε την μπάλα τα δίκτυα του Χαλκιά.

Μόλις 6 λεπτά αργότερα ο Περόνε έφυγε στην κόντρα και με πλασέ έκανε το 3-0. Στο 31' ο Αθανασιάδης έφυγε από κανονική θέση και αφού πέρασε την μπάλα πάνω από τον εξερχόμενο Μπαντή και σε άδεια εστία μείωσε σε 3-1.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΟΚ (Μπόλονι): Χαλκιάς, Αποστολόπουλος, Μπαλάφας, Γκαρσία, Τσιρίλο, Λίνο, Φωτάκης, Λάζαρ, Αθανασιάδης, Νιμανί, Σαλπιγγίδης.

Στον πάγκο: Γλύκος, Σταφυλίδης, Γεωργιάδης, Παπάζογλου, Τσουκαλάς, Παναγιωτούδης, Κωνσταντινίδης.

Αστέρας (Τσιώλης): Μπαντής, Πιπίνης, Χουανίτο, Φορμίκα, Περόνε, Ροτζέιρο, Τσαμπούρης, Ράγιος, Μπαρτολίνι, Ναβάρο, Κουρμπέλης.

Στον πάγκο: Στεφανάκος, Αργυρόπουλος, Αλβάρεζ, Μπρέσκα, Χούλι, Λαδάκης, Σολάκης.

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο κ. Κομίνης και οι Γουργιώτης και Κουρομπυλιά.